SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Maranki Uyarıyor: Süt Tüketimine Dikkat!


Sütün güçlü dişler ve kemikler oluşturduğu bilinse de bilim adamlarının araştırmaları bu bilgiyi çürütüyor...


Maranki Uyarıyor: Süt Tüketimine Dikkat!
Eklenme Tarihi 11 Kasım 2012 Pazar
İzlenme Maranki Uyarıyor: Süt Tüketimine Dikkat! 8935 kez izlendi.

Dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren sudan önce içmeye başladığımız içeceğimiz süt hakkında her geçen yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Özellikle kemikler için faydalı olduğu savunulan süt, son dönemde insan sağlığını tehdit eden besinler listesinde yer almaya başladı.

Yıllardır sütün mukus olduğunu, sütü sadece inek yavrularının içmesi gerektiğini dile getiren Ahmet Maranki’yi bilim adamları doğruluyor. Türkiye’de hiç kimsenin söyleyemediklerini yıllar önce insanlara aktarmayı başaran Ahmet Maranki’ninsöylemleri bilim adamları tarafından teyit ediliyor. Alkali su, detoks, kristal tuzun faydaları gibi konuları katıldığı her konferans ve televizyon programlarında yıllardır dile getiren, milyonların eline ulaşmayı başaran eserlerinde kaleme alan Ahmet Maranki,sağlıklı beslenme formüllerini halkımıza anlatırken, sütün hiçbir faydası olmadığını da defalarca aktarmıştı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan dünyaca ünlü bilim adamı Ahmet Maranki, “Başta Prof. Dr. Ahmet Aydın Hocam olmak üzere bazı bilim insanları, sanıldığının aksine sütün iyi bir kalsiyum kaynağı olmadığını anlatmaya başladı. İnsanların doğru bilgilere ulaşması beni çok mutlu ediyor. Bu yüzden öncelikle Sayın Ahmet Aydın’a buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

İnek sütü bilinenin aksine iyi bir kalsiyum deposu olarak görülmüyor. Üstelik sindirimi de hiç kolay değil. New York Devlet Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, 100 gramında 118 mg kalsiyum bulunan inek sütü, badem, brokoli, lahana ve susam gibi diğer besinlerin 100 gramı ile karşılaştırıldığında ne kadar önemsiz bir oranda kalsiyum içerdiğini gözler önüne seriyor” ifadelerini kullandı.

Vitaminleri Öldürüyor

Maranki sözlerine şöyle devam etti: “Aslında sütle ilgili asıl sorun, hem pastörizasyon işlemine maruz kalması hem de paketlenerek uzun süre raflarda kalabilecek şekle sokulması. Pastörizasyon, sütün sadece enzimlerine zarar vermekle kalmıyor, vitaminleri de tahrip ediyor. Pastörizasyon işlemi sırasında çiğ sütteki C vitaminin büyük bir bölümü yok oluyor. Aslında bu işlem besin maddelerini hastalık yapıcı mikroorganizmalardan arındırmak amacıyla uygulanan bir ısıtma yöntemi.

1860’larda Fransız bilimi insanı Louis Pasteur tarafından geliştirilen pastörizasyon yöntemi, içinde enzim ve bakteri bulunan besleyici özelliği olan maddenin yaklaşık 135 dereceye kadar ısıl işlemle öldürülmesine dayanıyor. Pastörizasyon, sütün içinde bulunan ve suda çözünen vitaminlerin yüzde 80’ini ve B12 vitamininin tamamını yok ediyor. Üstelik bu işlem kalsiyum da olmak üzere sütün içindeki pek çok mineralin vücut tarafından alınma ve kullanılma özelliklerini azaltıyor.”

Çok fazla pastörize süt tüketen çocukların astım, romatizma, MS, kolon kanseri gibi hastalıklara daha kolay yakalandığını kaydeden Ahmet Maranki, “İnek sütü sadece mukustur. İçeriğindeki protein insanın bağışıklık sitemine zarar verir. Sütteki protein düzensiz bir şekilde kan hücreleri tarafından emildiği için bu işlem sık sık tekrar ettiğinden dolayı sağlıklı hücreler bozulup bağışıklık sisteminin tamamen çökertilmesine neden oluyor. Lütfen pastörize süt tüketimi konusunda dikkatli olalım. Süt yerine evde mayaladığımız yoğurt ya da kefiri kullanalım. Çocuklarımızın sağlıklı bir birey olarak büyümesini istiyorsak, pastörize süt tüketilmemesinden yanayım” şeklinde konuştu.

Ahmet Maranki Yorum Ekle
Rasgele Ahmet Maranki
Maranki Uyarıyor: Süt Tüketimine Dikkat!Maranki Uyarıyor: Süt Tüketimine Dikkat!

Sütün güçlü dişler ve kemikler oluşturduğu bilinse de bilim adamlarının araştırmaları bu bilgiyi çürütüyor...

Her Gece İçerik Ayda 4 Kilo Verin!Her Gece İçerik Ayda 4 Kilo Verin!

Prof. Ahmet Maranki sağlıklı kalmak ve kilo vermek için bazı formüller verdi.

Demliğinizde Sağlık GizliDemliğinizde Sağlık Gizli

Birçok bitkinin çiçeğinden, yaprağından, meyvesinden ya da kökünden hazırlayabileceğiniz çaylar, bağışıklığınızı güçlendirerek grip sezonunu daha sağlıklı atlatmanıza yardımcı olabilir.

Ahmet Maranki`den Doğal AntibiyotiklerAhmet Maranki`den Doğal Antibiyotikler

Toplumumuzda sağlıkla ilgili herşey ilaca bağlanır. İlaçlara karşı bağımlılığımız var.

Ahmet Maranki`nin kaleminden Duvar OtuAhmet Maranki`nin kaleminden Duvar Otu

Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin kaleminden güzel bir ot tavsiyesi

Anasayfa Geri Yukarý
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.