SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Hangi Meyveler Diyet İçin Daha Uygun ?


Diyet yaparken meyve yemenin en büyük yararı (vitaminler dışında) vücudun şeker ihtiyacını karşılaması ve açlık hissini bastırmasıdır.


Hangi Meyveler Diyet İçin Daha Uygun ?
Eklenme Tarihi 11 Aralık 2012 Salı
İzlenme Hangi Meyveler Diyet İçin Daha Uygun ? 3315 kez izlendi.

Meyve tüketmek vitamin, mineral ve lifleri almak ve sadece diyet için değil doğal yollarla sağlığımızı korumamız açısından da önemli. Sadece meyve ve sebze tüketerek yapılan diyetler olduğu gibi birçok meyveyi mevcut diyetinize gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz. Ancak sıkı bir diyet uyguluyorsanız ve aldığınız şekeri kontrol altında tutmak istiyorsanız içeriğinde en az şeker ve kalori bulunan meyveler sırasıyla şöyle; ahududu, böğürtlen, kızılcık, çilek, papaya. En yüksek şeker oranına sahip meyveler ise; mandalina, vişne, üzüm.

Bu meyveler dışında kalan çilek, elma, armut, üzüm, kiraz ve diğer meyveleri kalori hesabı yapmadan tüketebilirsiniz. Öğünler arası karnınız acıktığında yüksek kalorili atıştırmalıklar yerine bir elma yiyebilirsiniz. Üzüm çok şekerli olduğu için eğer sıkı bir diyet yapıyorsanız fazla tüketmeniz tavsiye edilmez ama üzüm yiyerek kilo almadığınızı unutmayın. Öncelikle size kilo aldıran gıdaları ve şekeri kesmelisiniz.

En düşük şeker oranına sahip meyveler BÖĞÜRTLEN , KIZILCIK ve AHUDUDU'dur.

Neredeyse tüm beslenme uzmanları meyveyi doğal olarak (yani herhangi bir işleme tabi tutmadan) tüketmeyi tavsiye ediyor ama bu farklı atıştırmalıklar oluşturamayacağınız anlamına gelmiyor. Örneğin enerji verdiği için sabah bir muz, bir kaşık yağsız yoğurt ve 2 çay kaşığı bal karıştırarak kendinize lezzetli bir kahvaltılık hazırlayabilirsiniz. C vitamini gün boyu sizi dinç tutacaktır ancak akşam uykunuzu kaçırabileceği için portakal, mandalina, greyfurt gibi C vitamini deposu olan meyveleri sabah ve öğlen tüketmenizde fayda var. Veya sabah kahvaltınızda yulaf ezmesi ile taze doğranmış meyveleri karıştırabilirsiniz. Ya da birçok meyveden bir salata ile öğle arasını geçiştirebilirsiniz. Doğal çilekleri kaşıkla ezerek yağsız yoğurda karıştırıp çilekli yoğurt yapabilirsiniz. Artık yapabilecekleriniz sizin hayal gücünüze kalmış.

Meyve Diyetleri Yorum Ekle
Rasgele Meyve Diyetleri
Karpuz DiyetiKarpuz Diyeti

Malumunuz yaz geliyor bütün herkes harıl harıl zayıflamak derdinde. Size tam yaza göre güzel bir diyet tanıtacağım. Karpuz Diyeti...

Üzüm DiyetiÜzüm Diyeti

Üzüm diyeti, mevsim değişimlerinde vücudun tüm ihtiyacını karşılayacak kadar dengeli ve pratik bir diyet.

Elma DiyetiElma Diyeti

Elma diyetinin sırrı günde 3 öğün elma yemekten geçmektedir.

Elma Sirkesi DiyetiElma Sirkesi Diyeti

Diyetisyen Naciye İla Deniz, elma sirkesinin insan bedenini içten ve dıştan tedavi edebilen olağanüstü doğal bir sıvı olduğunu söyledi.

Armut DiyetiArmut Diyeti

Armut diyeti 5 gün içersinde 2-3 kilo vermeyi hedeflemektedir. Günlük kalori 1300 Kcal'dir.

Anasayfa Geri Yukarý
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.