SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Karpuz ve Peynir İkilisi Diyetlerine Dikkat


Medical Park Antalya Hastane Kompleksinin Beslenme ve Diyet Uzmanı olan Aysun Yurdakul, kilolardan kurtulmak için yapılan rejimlerde karpuz ve peynir ikilisinin aşırı miktarda tüketilmesinin, kilo verdirmek adına, kilo aldıracağını duyurdu.


Karpuz ve Peynir İkilisi Diyetlerine Dikkat
Eklenme Tarihi 05 Eylül 2013 Perşembe
İzlenme Karpuz ve Peynir İkilisi Diyetlerine Dikkat 2283 kez izlendi.

Yurdakul, yaptığı açıklamada, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte yüzme ve yürüyüş olanaklarının arttığını, sebze ve ayrıca meyve çeşitlerinin bol olmasının da kilolardan kurtulmayı hem zevkli aynı zamanda pratik hale getirdiğini belirtti. Yaz döneminde bir besinden oluşan meyve rejimlerinin sağlıklı ayrıca kalıcı olmadığının vurgusunu yapan Yurdakul, meyve rejimlerinin hergün tüketilmesi gereken aminoasitler ve yağ asitlerinden mahrum olduğunu vurguladı.

Bu tür rejimlerin uygulanmasıyla kısa sürede verilen aşırı kiloların çok azının yağdan olduğuna işaret eden Yurdakul, kilo vermenin çoğunun kas ve sudan olduğu için rejim bittikten hemen sonra verilen kiloların fazlasıyla tekrar geri alındığını duyurdu . Bu rejimlerin sık sık yapılmasıyla metabolizma hızının da bozulduğunun vurgusunu yapan Yurdakul, yazın rejim yapanlar ve öğünü hafif olarak geçirmek isteyenlerin seçtiği karpuz ve peynir ikilisine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Yurdakul, açıklamasında ayrıca şu ifadelere de yer verdi:

\"Bilhassa karpuz ve peynir ikilisinin çok miktarda tüketilmesinin kilo verdirmeyeceğini , aslında kilo aldıracağı hatırdan çıkarılmamalıdır. Karpuz, yaz meyveleri içerisinde su oranı maksimum olan ayrıca tadı ve serinletici özelliğinden ötürü en çok seçtiğimiz meyvedir. Karpuz Ve Peynir ikilisini rejimlerde ana öğün olarak kullanmanın yerine , ölçüsü iyi ayarlandığı zaman harika bir ara öğün olarak kullanmalısınız. Ara öğünlerde meyve ve peyniri kullanmak hem keyifli aynı zamanda sağlıklı olacaktır. Ancak 15 tane üzümün, 12 tane kirazın, 5 tane eriğin ya da bir incirin 1 porsiyon meyve yerine sayıldığını düşünürsek, akşam yemekten hemen sonra tv karşısında hopur hopur yenilen meyve tabaklarının bayağı bir kalori içerdiğinide hatırlatmak isterim.\"

Meyve Diyetleri Yorum Ekle
Rasgele Meyve Diyetleri
Karpuz DiyetiKarpuz Diyeti

Malumunuz yaz geliyor bütün herkes harıl harıl zayıflamak derdinde. Size tam yaza göre güzel bir diyet tanıtacağım. Karpuz Diyeti...

Üzüm DiyetiÜzüm Diyeti

Üzüm diyeti, mevsim değişimlerinde vücudun tüm ihtiyacını karşılayacak kadar dengeli ve pratik bir diyet.

Elma DiyetiElma Diyeti

Elma diyetinin sırrı günde 3 öğün elma yemekten geçmektedir.

Elma Sirkesi DiyetiElma Sirkesi Diyeti

Diyetisyen Naciye İla Deniz, elma sirkesinin insan bedenini içten ve dıştan tedavi edebilen olağanüstü doğal bir sıvı olduğunu söyledi.

Armut DiyetiArmut Diyeti

Armut diyeti 5 gün içersinde 2-3 kilo vermeyi hedeflemektedir. Günlük kalori 1300 Kcal'dir.

Anasayfa Geri Yukarý
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.