SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Yazın Tüketilen Meyvelerin Yararları


Sağlıklı ve zayıf bir yaşam sürdürmek için düzgün ve doğru beslenmenin önemi büyüktür. Bu nedenler tükettiğiniz yiyecekleri bilerek ve ihtiyacınız kadar tüketmelisiniz.


Yazın Tüketilen Meyvelerin Yararları
Eklenme Tarihi 12 Aralık 2012 Çarsamba
İzlenme Yazın Tüketilen Meyvelerin Yararları 2222 kez izlendi.

Bu besinler arasında yaz meyvelerini ayrı bir yere koymak gerekir.Hepsi birbirinden yararlı besinler olan bu meyvelerin özellikleri şu şekildedir:

Karpuz : Vitamin ve mineral deposu olan karpuz, çok fazla antioksidanda içerisinde barındırması sayesinde kansere karşı koruyucu görev üstlenir.Ayrıca A ve C vitaminide barındıran karpuz, kabızlığıda iyi gelir.

Kavun : Kavunun en önemli özelliği olan hücreleri yenileme ve geliştirmesi sayesinde, yaşlanmayı ciddi şekilde yavaşlandırdığı bilinmektedir.Kan dolaşımını ve bağışıklığıda çok iyi gelmektedir.İçerisinde çok miktarda potasyum bulunduran kavun, kötü kolestrollede savaşır.

Kayısı : İçerisinde çok fazla karotenoid barındırması sebebiyle halk arasında gençlik iksiri adını almıştır.Kayısının yararları saymakla bitmez fakat en önemlileri bağışıklık sistemine ciddi katkı sağlar, cildi ve akciğerleri oksidanların verdiği zarardan korur, akciğer kanseri ve kalp sorunlarında koruyucudur.İçerisinde bolca A vitamini bulundurması sayesinde gözede iyi gelir.Posalı meyveolmasından dolayıda kabızlığa çok iyi gelir.

Erik : Hazmı ve sindirimde çok önemli rol oynayan erik aynı zamanda çok iyi bir detoks kaynağıdır.

Vişne ve Kiraz : Çok miktarda antioksidan içerdiklerinden dolayı ağrıları kesmekte çok başarılıdırlar.Göz sağlığı için gerekli olan A vitamini çok miktarda bulundururlar.

Şeftali : Böbreklere safra kesesine çok iyi gelmektedir.Sindirime çok yardımcı olmasının yanında çok başarılı bir idrar sökücüdür.İçerisinde çok miktarda folikasit ve potasyumun yanında A,C ve B3 vitaminlerinide barındırır.

Mango : Çok mikatarda C vitamini içerir.Hatta normal boyutlardaki bir mangoda günlük ihtiyaç olan C vitamini mevcuttur.Cilt sağlığında ve bağ dokularında çok önemli işler gerçekleştirir.A,C ve E vitaminlerinin yanında içerisinde çok fazla demir barındırması sebebiyle hafızaya çok iyi gelir.

İncir : Çok nadir bulunan B6 vitamini kaynağıdır.En kuvvetli lifli besinlerden biridir.Hafızaya çok iyi gelmesinin yanında stresede çok iyi gelmektedir.A, C ve B vitaminlerinin yanı sıra, sodyum, potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum ve demiri içerisinde çok fazlaca bulundurmaktadır.Hatta kuru incirde omega3 ve omega 6da çok miktarda bulunur.

Meyve Diyetleri Yorum Ekle
Rasgele Meyve Diyetleri
Karpuz DiyetiKarpuz Diyeti

Malumunuz yaz geliyor bütün herkes harıl harıl zayıflamak derdinde. Size tam yaza göre güzel bir diyet tanıtacağım. Karpuz Diyeti...

Üzüm DiyetiÜzüm Diyeti

Üzüm diyeti, mevsim değişimlerinde vücudun tüm ihtiyacını karşılayacak kadar dengeli ve pratik bir diyet.

Elma DiyetiElma Diyeti

Elma diyetinin sırrı günde 3 öğün elma yemekten geçmektedir.

Elma Sirkesi DiyetiElma Sirkesi Diyeti

Diyetisyen Naciye İla Deniz, elma sirkesinin insan bedenini içten ve dıştan tedavi edebilen olağanüstü doğal bir sıvı olduğunu söyledi.

Armut DiyetiArmut Diyeti

Armut diyeti 5 gün içersinde 2-3 kilo vermeyi hedeflemektedir. Günlük kalori 1300 Kcal'dir.

Anasayfa Geri Yukarý
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.