SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Hangi Besinler Zayıflamayı Hızlandırıyor


Günümüzde bitkilerle zayıflamak oldukça kolay olmaya başlamıştır.


Hangi Besinler Zayıflamayı Hızlandırıyor
Eklenme Tarihi 27 Kasım 2012 Salı
İzlenme Hangi Besinler Zayıflamayı Hızlandırıyor 1866 kez izlendi.

Uzmanların sayesinde ve bitkileri tanıtırken vermiş oldukları bilgiler doğrultusunda hızla incelmemek mümkün değildir. Buna destek olarak biraz da yediklerimize dikkat edersek kilo verme süreci kendiliğinden hız kazanacaktır. Öncelikle zayıflatan bitkiler çok yakın tanımak ve nasıl bu işi başardıklarını öğrenmemiz gerekiyor. Eğer iştahınıza sahip olamayan biriyseniz, mutlaka mate çayını tanımanızda yarar olacaktır. Çünkü iştahı kesme konusunda oldukça etkilidir ve doğru demlendiği zaman kesin çözümdür.

Zayıflamayı Hızlandıran Bitkiler

Mate Çayı

Çok eski zamanlarda Güney Amerikalılar yemek bulamadıkları zaman mate çayı içerlermiş. Tok tutması açısından oldukça popülerdir ve zayıflamaya giden altın anahtar görevi görür. Mate çayını 20 dakika demleyin ve şekersiz olarak için. Enerji veriyor ve kalorilerinizi yakıyor. Zencefil çayı metabolizmayı hızlandıran ve zayıflatan bitkilerden biridir. 

Aynı şekilde zencefil çayının kökünü haşlayıp bekletin. Daha sonra yemeklerden 1 saat sonra için. Midenizi rahatlatacak ve hazmı kolaylaştıracaktır. Yağ emilimini durdurur ve vücutta depolanmış yağları parçalayarak yok eder. Biberiye çok şifalı bitkilerin başında geliyor. Çok eskilerden beri hastalıklara iyi gelen bu bitki kilo verme sürecinizi de hızlandırıyor.

Biberiye

Biberiye idrar söktürür ve vücuttaki ödemi atar. 2 çay kaşığı biberiyeyi 1 bardak suda haşlayalım ve 10 dakika bekletelim. Günde 2 bardak içilen biberiye çayı yağlarınızın erimesini kolaylaştıracaktır. Bağırsak sorunları yaşıyorsanız biberiye sizin için çok doğru bir tercih olacaktır. Yeşil çayın ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliriz.

Yeşil Çay

Yeşil çay hem tok tutuyor hem de metabolizmanızı hızlandırıyor. Akşam yemeğinde 30 dakika önce 1 fincan şekersiz yeşil çay içmelisiniz. Antioksidan özelliği sayesinde siz kilo verirken yeşil çay güzelliğinize güzellik katıyor. Şekersiz içmek zor oluyorsa içine nane veya bir dilim limon ilave edebilirsiniz. yeşil çay kilo verme sürecinizi hızlandırarak gözle görülür bir değişim yaşamınızı sağlıyor. Bitkilerden gelen sağlık ve güzelliği siz keşfedip uygulamaya başlamalısınız.

Sağlıklı Zayıflamak Yorum Ekle
Rasgele Sağlıklı Zayıflamak
Öğrenci DiyetiÖğrenci Diyeti

Bu diyete ara öğün olarak her gün saat 10:00’da ve 16:00’da 150 gram meyve ekleyebilirsiniz.

Simit DiyetiSimit Diyeti

Size önereceğimiz simit diyeti ile 1 hafta içerisinde 3-6 kilo arası kilo verebilirsiniz.

Makarna DiyetiMakarna Diyeti

Makarna ve karbonhidrat ağırlıklı bu diyeti 14 gün boyunca uygulayabilirsiniz. Makarna diyetinde Akşam yemekleri için sınırlama yoktur; verilen ölçüyü iki kere yiyebilirsiniz.

Sağlıklı zayıflama tüyolarıSağlıklı zayıflama tüyoları

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatmagül Yılmaz Öztürk; zayıflama diyetlerinin kişiye özgü olması gerektiğinin altını çiziyor ve kilo vermeyi kolaylaştıracak öneriler veriyor.

Badem Diyeti ile ZayıflayınBadem Diyeti ile Zayıflayın

Yapılan bir araştırmaya göre 2,5 ay boyunca günde yenen 2 avuç badem, insanlara tokluk hissi vererek açıkmalarını önlemektedir.

Anasayfa Geri Yukarý
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.