SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Hızlı Diyet Yapmak ve Zararları


Bir anda çabuk ve düşüncesiz yapılan diyetler faydadan çok zarar vermektedir. Verdikleri zararın geri dönüşü olmayabilir.


Hızlı Diyet Yapmak ve Zararları
Eklenme Tarihi 14 Eylül 2013 Cumartesi
İzlenme Hızlı Diyet Yapmak ve Zararları 2969 kez izlendi.

Kilo sorununu yok etmek adına yapılan çabuk ve hatalı diyetler beden üzerinde oldukça kötü geri dönüşü olmayan aşırı yağ depolanması, kaslarda kayıplar ve asabiyet gibi zararlara neden olmaktadır.

Kilo problemi obezite seviyesinde bulunan bireylerde hızlı diyetlerin zararlı etkileri daha fazla olmaktadır. Yani ne kadar çok şişmansanız o kadar yavaş kilo vermeye özen gösteriniz. Sağlıklı bir beslenme olmadığı zaman diyetlerin sonuçları ölümle sonuçlanabilmektedir.

Hatalı uygulanan tüm diyetler kemiklerdeki yoğunluğun azalması, karaciğerler ve böbreklerde bozukluklar, kalp kaslarında erime buna benzer sağlık problemlerine sebep olabiliyor.

Kötü bir beslenme uygulamanın sonucu her vaziyette ölümle sonuçlanmasa dahi bilhassa böbrekleri etkileyen hatalı diyet ömür boyu diyaliz makinasına muhtaç şekilde yaşam sürmenize sebep olabilir.

Bu yüzden hızlı kilo kaybetmek değil, hayat boyu yapacağınız dengeli ve doğru bir şekilde beslenme sistemi uygulamak tüm uzmanlar tarafından önerilmektedir.

En iyi ve dengeli beslenme şekli uzmanlar tarafından 3 ana öğün 2 adet ara öğün ve vücudun lüzumsuz açlık çekmemesi gereken beslenmeyi öneriyorlar.

Sağlıklı Zayıflamak Yorum Ekle
Rasgele Sağlıklı Zayıflamak
Öğrenci DiyetiÖğrenci Diyeti

Bu diyete ara öğün olarak her gün saat 10:00’da ve 16:00’da 150 gram meyve ekleyebilirsiniz.

Simit DiyetiSimit Diyeti

Size önereceğimiz simit diyeti ile 1 hafta içerisinde 3-6 kilo arası kilo verebilirsiniz.

Makarna DiyetiMakarna Diyeti

Makarna ve karbonhidrat ağırlıklı bu diyeti 14 gün boyunca uygulayabilirsiniz. Makarna diyetinde Akşam yemekleri için sınırlama yoktur; verilen ölçüyü iki kere yiyebilirsiniz.

Sağlıklı zayıflama tüyolarıSağlıklı zayıflama tüyoları

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatmagül Yılmaz Öztürk; zayıflama diyetlerinin kişiye özgü olması gerektiğinin altını çiziyor ve kilo vermeyi kolaylaştıracak öneriler veriyor.

Badem Diyeti ile ZayıflayınBadem Diyeti ile Zayıflayın

Yapılan bir araştırmaya göre 2,5 ay boyunca günde yenen 2 avuç badem, insanlara tokluk hissi vererek açıkmalarını önlemektedir.

Anasayfa Geri Yukarý
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.