SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Ornish Diyeti


Dr Dean Ornish “Daha fazla yiyin, daha fazla kilo verin” adlı kitabında kilo vermek için etkili önerilerde bulunuyor.


Ornish Diyeti
Eklenme Tarihi 07 Aralık 2012 Cuma
İzlenme Ornish Diyeti 2789 kez izlendi.

Ornish diyetinde et ve yumurta tavsiye edilmiyor, çünkü esasen vejetaryen bir beslenme planı bulunuyor. Ornish diyetinde süt, peynir ve yoğurt gibi süt ürünlerine az miktarda izin verilmektedir. Bu nedenle yiyecekseniz bile mümkün olduğu kadar az yemelisiniz.

Dr. Dean Ornish’e göre gün içerisinde sık sık acıkıyoruz ve yeme ihtiyacı duyuyoruz. Bu nedenle yemek planımızı 2 saatte 1 olacak şekilde yeniden düzenlememiz gerekiyor.

Kahvaltılarda yağsız yoğurt ve portakal suyu ile tam tahıllı kahvaltılık gevrek yiyebilirsiniz. Öğlen yağsız soslu yeşil salata, yağsız peynir ve ıspanak ile fırınlanmış patates ve taze meyve ile patates salatası yiyebilirsiniz. Akşam yemeklerinde sebzeli yiyeceklere yer verebilirsiniz. Kapari, domates, sebze yemeği akşam yemeği için uygun bir menü olacaktır.

Dr Dean Ornish’ın beslenme düzeni tahıllı ve sebzeli gıdalardan oluşuyor. Bu gıdaların kalori miktarlarını kontrol ederek günlük diyet planınızı yeniden şekillendirebilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde bol bol su içmeyi es geçmemelisiniz.

Sebze Diyetleri Yorum Ekle
Rasgele Sebze Diyetleri
Patates DiyetiPatates Diyeti

Patates diyeti ile günde 600 kalori alırsınız ve haftada 5-6 kilo verebilirsiniz...

Salata DiyetiSalata Diyeti

Vitamin ve minerallerle paketlenmiş rengarenk salatalar, her biri ayrı bir lezzet.

Soğan Çorbası DiyetiSoğan Çorbası Diyeti

Ketojenik bir diyet olduğu için pek tavsiye edilmeyen bu diyet en fazla 3 gün uygulanmalı. Bu diyette enerji dağılımı yüzde 62 karbonhidrat, yüzde 21 yağ, yüzde 17 protein.

Domates DiyetiDomates Diyeti

Domates diyeti ile zayıflarken vücudunuzu A vitaminiyle destekleyin.

Havuç DiyetiHavuç Diyeti

Havuç, sağlık ve güzellik için gerçek bir nimet. Cildi güneşin zararlı etkilerinden korurken güzel bir bronzluk için de zemin hazırlıyor. Üstelik az kalori içeriyor. Havuç ağırlıklı bir diyetle hem güzellik, hem sağlık kazanın, aynı zamanda 4-5 kilo verin.

Anasayfa Geri Yukarý
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.