SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Vejeteryan Diyeti


Vejeteryan diyetiyle birlikte sağlıklı kilo vererek uzun yıllar yaşayabilirsiniz.


Vejeteryan Diyeti
Eklenme Tarihi 11 Kasım 2012 Pazar
İzlenme Vejeteryan Diyeti 5342 kez izlendi.

Et ve et ürünleri yemeyen kişilere “vejeteryan” adı verilmektedir. Vejeteryan diyeti bol yeşillik ve yüksek proteinli gıdalar içererek, ekteki çeşitli mineralleri ve vitaminlerin alımını bu diyet yönteminde sağlamalısınız. Balık da bulunan omega 3 vitaminlerini vejeteryan kişiler her ne kadar yemese de balığın diyetteki önemi ve insan sağlığı için değeri çok büyüktür. Vejetaryan olan kişilerin olmayan kişilere göre genelde daha kilolu olduklarını gözlemleyen uzman doktorlar et yemeyen insanların daha sağlıklı ve uzun ömürlü yaşadıklarını açıkladılar.

Vejeteryan diyeti listesini diyetli.com olarak paylaşıyoruz. Bu diyet yöntemini çeşitli egzersiz hareketleriyle birlikte sağlıklı bir rejim yaparak, uygularsanız istediğiniz kilolara erişme sürenizi kısaltarak, daha sağlıklı olabilirsiniz.

Vejetaryan diyetinde sabah kahvaltısı; Bir fincan yeşil çay, bir dilim yağsız peynir, 5 adet zeytin, bir adet haşlanmış yumurta, marul, tere, semiz otundan yapılmış karışık sebze salatası ve iki dilim kepekli ekmek ile kahvaltınızı tamamlayınız.

Ara öğünlerde; Marul, domates, salatalık, semiz otu, tere, maydanoz ile oluşturulmuş bir mevsim sebzelerinden salata yaparak bir porsiyon tüketiniz.

Vejeteryan diyeti programının öğlen yemeğinde; Bir kase lahana çorbası, bir kase yoğurt, iki dilim çavdar ekmeği ve ara öğünlerde yaptığımız sebze karışımından bir tabak tüketebilirsiniz.

Vejeteryan diyetinin akşam yemeğinde; Bir tabak taze fasulye, bir kase yoğurt, 3 yemek kaşığı pilav tüketilebilir. Daha sonra, marul, maydanoz, semiz otundan oluşturduğumuz sebze salatamızı tüketiyoruz. Akşam bitkisel çay olarak yeşil çay tercih edebilirsiniz. Yatmadan önce yağsız süt içebilirsiniz.

Vejeteryan diyetlerinde ağırlıklı olarak sıvı gıdalar, çorbalar, sebzeler tüketilmektedir. Ekmek olarak çavdar ekmeği yada kepekli ekmek tercih ederek daha sağlıklı bir tercih yapabilirsiniz. Diyetli.com olarak tüm diyet severlere Sağlıklı zayıflamalar.

Vejeteryan Diyetleri Yorum Ekle
Rasgele Vejeteryan Diyetleri
Vejeteryan DiyetiVejeteryan Diyeti

Vejeteryan diyetiyle birlikte sağlıklı kilo vererek uzun yıllar yaşayabilirsiniz.

Vejeteryan Diyetlerinin Sağlık RiskleriVejeteryan Diyetlerinin Sağlık Riskleri

Vejetaryen diyetlerin çoğu dikkatli düzenlendiği takdirde besin öğeleri yönünden yeterlidir.

Ot DiyetiOt Diyeti

Ot diyeti ile haftada 3-4 kilo verebilirsiniz. Bu diyetimizin günlük kalori miktarı 600 Kcal'dir.

Kilo vermek için hurma yiyinKilo vermek için hurma yiyin

Hurma, lifli yapısıyla bağırsakların daha rahat çalışmasına yardımcı oluyor.

100 kaloriyi geçmeyen atıştırmalıklar100 kaloriyi geçmeyen atıştırmalıklar

İki öğün arasında tüketebileceğiniz tok tutan,hafif, kalorisi düşük atıştırmalıklar.

Anasayfa Geri Yukarý
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.