Vücut Yağ Oranı - Hesaplamalar | Diyetli
SocialFacebookIconDiyetli Facebook
Hayranı Ol...
SocialTwitterIconDiyetli Twitter
Hayranı Ol...

Vücut Yağ Oranı

Vücut yağ oranı, yağ oranı hesaplama, ideal yağ oranı, Vücut Yağ Oranı, Vücut Yağ Oranı Hesaplama, Vücut yağ oranını hesaplayın, vücut yağ oranınız, ideal vücut yag oranı, kadın erkek vücut yağ oranı, Vücut Yağ Oranı Testi, Vücut yağ oranı ve önemi, Şişmanmıyım Vücut Yağ Oranı(Bodyfat Percentage), Vücut Yağ Oranı Ölçüm Tablosu, ideal vücut yağ oranı, vücut yağ oranı hesaplama, Yağ oranı vücut yağ oranı hesaplama yağ oranları vücuttaki yağ oranı hesaplama ideal yağ oranı ne yağ oran dengesi yağ oranları hesaplayıcı, Bel Çevresine Göre Vucut Yağ Oranı Hesaplama

Vcut Ya Oran Nedir?
Sadece arlmz bilip, boyumuz ile orant kurmamz imanlmz (vcut ya) ve salmz hakknda bize yeterli bilgi vermeyecektir, nemli olan ya - kas oranmz arasndaki uyumdur. organlarmzdaki yalar klasik baskllerle llememektedir. Bu nedenle ya lm cihazlar gelitirilmitir. BIA (Bioelectrical Impedance Analysis) teknii ile lm yapmakta olan bu ya lm cihazlarnn gvenilirlii bir ok Tp Uzman ve Salk Kurumu tarafndan onaylanmtr.

Vcut Ya Oran Niin nemlidir?
Aktif ve salkl kalabilmemiz iin vcudumuzun belli oranlarda yaa ihtiyac vardr. Yalar; eklemlerimizin desteklenmesi, organlarmzn korunmas, vcut smzn kontrol, alk halinde enerji rezervi gibi grevler stlenmektedir. Bunun iin de vcudumuzda gerekli olan ya miktarna bilinli olarak karar verebilmekteyiz.
Diyet yaparak kilo kaybederiz, fakat yine de salkl olamayabiliriz; nk ilk haftalarda kaybedilen ya deil vcuttaki ?su? miktarndaki bir kayptr, bunun iin verdiimiz kilolar hemen geri alrz. Vcut salmz lebilmek iin ihtiya duyacamz bilgileri ya lm cihazlarndan renerek vcut ya oranmz kontrol altnda tutabilir, bylece kendimizi daha iyi hisseder, gzelleir ve en nemlisi salkl yaayabiliriz. Obezite, olmas gerekenden fazla miktarda ya dokusunun vcutta biriktii durumdur. Vcudumuzun normal bir yesi, insan fizyolojisi asndan vazgeilmezi olan ya dokusunun normalden fazla olmas, bir hastalk halinin varlna iaret edebilir. Obezite ve fazla kilolu olmak e anlaml deildirler. deal arlk snrlar dna klmadan da beden ya dokusunda arttan sz edilebilir. Tabi ki obezite yannda, ideal kilonun zerinde olmak da bir ksm sorunlar beraberinde getirecektir; oysa ki kilo vermenin sosyal, psikolojik ve vcut sal asndan birok yarar bulunmaktadr.
Yaplan aratrmalarda vcudumuzun yalanmasndan dolay artan hastalklar, durumun ciddiyetini gzler nne sermektedir (eker, kolesterol, kalp hastalklar, yksek tansiyon, sindirim sorunlar, birtakm kanser trleri vb)

 Cinsiyetiniz:  Erkek
 Kadn
Erkek
Kadn
Oranlar
% 2-4 % 10-12 Minimum oran
% 14-17 aras % 21-24 aras Normal salkl beden
% 18-25 aras % 25-31 aras Kabul edilebilir snr
 Arlnz:
 Bel evreniz:  
Erkek
Kadn
Risk Faktr
% 20 den dk % 27 den dk Risk tamyor
% 20 - 25 aras % 27 - 32 aras Potansiyel-zayf risk
% 25 - 30 aras % 32 - 37 aras Orta derecede riskli
% 30 zeri % 37 zeri Yksek derecede riskli
 Vcut Ya Orannz:

Anasayfa Geri Yukarı
Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri / Yasal Uyarı / Hakkımızda / Reklam Verin / Bize Yazın / Üye Ol / Köşe Yazarımız Olun Tüm hakları saklıdır © 2009-2014 Diyetli.com Yazan Evrem Karagöz | diyet önerileri
İnternet ve Bilgisayar Hizmetleri
Sitede yer alan yazılar gazeteler veya diğer yazılı kaynaklardan alıntıdır.
Hekim kontrolü olmadan uygulanması zararlı sonuçlar doğurabilir.
Diyetlerin veya yazılanların uygulanmasından dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.